Перейти до основного вмісту

ІІІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин»

Завершено

Спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді в рамках нашого освітнього проекту Біоетика ми запускаємо ІІІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин».

Умови проведення

ІІІ Всеукраїнського конкурсу творчих робіт школярів

«Гуманне ставлення до тварин»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Щаслива лапа» проводять ІІІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (далі — Конкурс).

І. Мета Конкурсу

Популяризація та пропедевтика гуманного ставлення до тварин в суспільстві, насамперед серед учнівської молоді.

II. Конкретні цілі

·розширити знання про проблему безпритульних тварин;

·розуміння відповідальності за домашніх улюбленців;

·усвідомлення необхідності захисту «братів наших менших»;

·ознайомлення з наслідками безвідповідального ставлення до тварин;

·розвиток навичок логічного і творчого мислення;
удосконалення здібності обговорювати тему в різних формах творчого самовираження;
розвиток здібностей розв'язання проблемних завдань та творчого мислення;
підтримка всебічних здібностей дітей, створення умов для розвитку інтересів;
впровадження використання інформаційних технологій у засвоєнні та обробітку знань;

·підвищення дитячої віри в свої можливості;

·заохочення дітей до здорового суперництва.

ІІI. Учасники Конкурсу

До участі у Конкурсі запрошуються учні 4-6 класів закладів загальної середньої освіти та вихованці закладів позашкільної освіти відповідного віку.

ІV. Порядок і строки проведення

Конкурс проводиться у два етапи:

І етап – обласний (відбірковий). Роботи надсилаються в обласні оргкомітети (Обласні еколого-натуралістичні центри учнівської молоді) до 6 березня 2020 року.

ІІ етап – Всеукраїнський (фінальний). Обласні оргкомітети надсилають до 7 робіт – переможців, що посіли І місце до 6 квітня 2020 року на електронну адресу Благодійної організації «Благодійний фонд «Щаслива лапа» - bioetika@happypaw.ua (з темою листа: ІІІ Всеукраїнський конкурс«Гуманне ставлення до тварин»).

V. Умови участі в Конкурсі

Для участі в Конкурсі необхідно скласти продовження оповідання «Погризені капці» (додаток 1) об’ємом до 2 сторінок друкованого тексту та надіслати роботу до обласного оргкомітету Конкурсу. Участь у Конкурсі має бути індивідуальною.

Подання роботи на конкурс автоматично надає згоду на обробку персональних даних учасника в процесі проведення конкурсу.

VІ. Вимоги до робіт

1.Складений текст має логічно продовжити зміст оповідання.

2.Конкурсні роботи подаються у друкованому вигляді: до 2 сторінок, формат А4, 14 кегель, через 1 інтервал.

3.Конкурсні роботи надсилаються виключно в електронному вигляді на електронні адреси обласних оргкомітетів (Обласних еколого-натуралістичних центрів учнівської молоді) з приміткою: Конкурс «Гуманне ставлення до тварин».

Знайти інформацію про обласні еколого-натуралістичні центри учнівської молоді можна за посиланням - https://nenc.gov.ua/?page_id=187

4.Конкурсна робота повинна супроводжуватись «візитівкою» із зазначенням:

  ·ім’я, прізвище, вік автора та клас;

  ·назви та повної (селище, місто, область) поштової адреси навчального закладу;

  ·електронної пошти;

  ·контактного номеру телефону;

  ·прізвище, ім'я та по-батькові посади керівника.

  5.До участі в Конкурсі допускаються лише роботи виконані українською мовою.

  VІІ. Критерії оцінювання робіт

  Роботи, надіслані на Конкурс, будуть оцінюватися за такими критеріями:

  ·відповідність тематиці, меті та умовам конкурсу;

  ·індивідуальність та оригінальність роботи;

  ·самостійність виконання.

  Роботи, що виконанні з недотриманням вимог не розглядатимуться!

  Конкурсні роботи не рецензуються і не повертаються!

  VІІІ. Нагородження переможців Конкурсу

  Підведення підсумків, нагородження переможців конкурсу – квітень-травень 2020 року.

  Кращі роботи будуть нагороджені дипломами I, II, III ступеню та подарунками.

  Найкращі роботи конкурсу можуть бути розміщенні:

  -на сайті НЕНЦ (http://www.nenc.gov.ua) та на сайті БО «БФ «Щаслива лапа» (http://happypaw.ua/ua/);

  -науково-художньому журналі «Паросток»;

  -в дитячій літературі.

  Оповідання

  Погризені капці

  (автор: Ельвіна Москалик, менеджер проекту «Біоетика» БО «БФ» «Щаслива лапа»)

  Незважаючи на зручність свого лежачка, цього вечора Басік довго не міг заснути. Він намагався пригадати слова свого господаря Назара. «Як же він сказав: «безкоштовний», «безгрошовий»? Ну як, ну як же він сказав, і що це значить?», – постійно подумки перепитував себе пес. А почалось все сьогоднішнього, далеко не найкращого, ранку, коли прокинувшись, господарпомітив, що Басік знову погриз його капці.

  Справа в тому, що Басік лише місяць жив у новій родині із Назаром, Ольгою та їх чарівним сином Остапом. Незважаючи на такий короткий період часу, пес вже встиг зіпсувати дві пари капців свого дорослого господаря. «І чому мені говорять, що цього не можна робити? Невже через таку дрібницю вони вирішать повернути мене до притулку, – думав чотирилапий. – І це після стількох чудових ранкових та вечірніх прогулянок, теплих обіймів та веселих вихідних».

  Неприємності продовжились під час прогулянки на вигульному майданчику. Поки Басік грався зі своїм маленьким господарем Остапом, до його батька підійшов чоловік. Він почав вихваляти Басіка та задавати дивні питання: «Який у вас швидкий та розумний пес. Давно він у вас? Знаєте, у мене є дочка Вероніка, і ваш пес їй дуже сподобався. Готовий заплатити вам, якщо ви….». Подальшу розмову Басік чув лише уривками, адже Остап побіг до свого однокласника та його собачки по кличці Фоксі. Поводок, прикріплений до нашийника Басіка, потягнув його за маленьким другом. Ось що зміг розчути Басік за гавканням собак та розмовами інших господарів:

  «І платити не потрібно, а можна просто… Погризені капці… До притулку… Завтра зранку…», – говорив Назар. А ще було якесь невідоме слово, яке Басік ніяк не міг пригадати: «безкоштовний» чи «безгрошовий».

  Вдома пес дуже боявся почути, що його можуть віддати в чужу родину, а може й гірше – до притулку. Тому Басік, навіть не подивившись на третю, і останню, пару капців Назара, пішов до свого лежачка. Маленький Остап побачив сум в очах у хвостатого друга, присів біля нього, обійняв та погладив шерстку.

  Басік весь вечір згадував вранішню прогулянку: і підозрілого незнайомого чоловіка, і розмову зі своєю знайомою Фоксі. «Цікаво, Фоксі стверджувала, що знайти нову родину їй допомогла чарівна мисочка в блакитний горошок. А в мене такої немає, і не було. Дивно… А ще вона стверджує, що не гризе капці своїх господарів. Невже вона не так сильно їх любить? Ось я щодня намагаюсь показати своєму господарю, як багато він для мене значить».

  Пізно ввечері Остапа покликали батько з матір’ю. Спочатку Басік не хотів йти з хлопцем, щоб не почути гіркої правди. Та трохи подумавши, чотирилапий вирішив, що краще дізнатись все зараз, ніж чекати у невідомості до ранку. Ось що почув хвостатий у кімнаті батьків Остапа. … Складіть продовження розповіді, використовуючи вирази: «і платити не потрібно, а можна просто», «погризені капці», «до притулку», «завтра зранку».

  Лист НЕНЦ про проведення конкурсу: https://bit.ly/2p6fHMf

  Генеральні партнери